החקלאים

עלי מוראד -  את עלי הכרנו באוקטובר 2009, כשחיפשנו חקלאי לקנות ממנו ירקות לא מרוססים. עלי היה חקלאי קונבנציונאלי שהרגיש שמשהו צריך להשתנות. נמאס לו לרסס. הוא סיפר שבכל פעם שהוא מרסס, הוא מרגיש לא טוב אחר כך. אחרי כמה חודשים שבהם היינו בקשר וביקרנו תדיר בשדה וגם יצאנו ביחד להכיר חקלאים אורגניים ולראות את השדות שלהם, התחלנו לקנות מעלי את הירקות שלו.

לעלי יש חלקות מעורבות, כלומר מגוון ירקות באותו שדה, הוא לא מרסס אותם בכלל כרגע (לקראת הקיץ אנחנו נערכים לשימוש בחומרים מותרים בחקלאות אורגנית בעת הצורך), הוא מזבל בקומפוסט שהוא מכין בעצמו משאריות של ירקות (מחנויות הירקות בכפר) ובזבל עזים מהדיר הסמוך (שבו העזים יוצאות למרעה ולא מקבלות תרופות).

אני מציעה לטעום מהירקות בערב שבו הם מגיעים. אין טעמם של ירקות שנקטפו בו ביום כטעמם של ירקות לאחר כמה ימים. אבל היזהרו, זה ממכר :-) 


נמרוד וולף - את נמרוד אני מכירה מאז שאני ילדה, כיוון ששנינו גדלנו בבן-עמי. נמרוד הוא מסוג החקלאים המלאים בתחושת שליחות מדבקת.

נמרוד הסב את המשק המשפחתי למשק אורגני מאושר ומגדל אבוקדו, תפוזים ואשכוליות. מידי פעם אנחנו קונים מנמרוד גם קני סוכר. ארכאולוגים סיפרו לנו שזה גידול וותיק באזור של בן עמי, אשר החל בימי הביניים.

אחותו של נמרוד, נועה, היא קונדיטורית ועוד נכיר את המאפים שלה בהמשך.


דור יערי - את דור הכרתי דרך חקלאי נוסף מבן עמי, שעוד נקנה ממנו בעתיד. דור הוא חקלאי בן חקלאי ובמשק יערי מגדלים הרבה בננות. אנחנו קונים את הבננות שגדלות בבתי רשת, כיוון שבבתי הרשת לא מרססים נגד עשבייה (בננות בארץ לא מרוססות בסוגי ריסוסים אחרים). בחצר המשפחה יש גם עצי פקאן ומאמא של דור, עמליה, אנחנו קונים אגוזי פקאן ללא שום סוג של ריסוס. בהמשך, כך הבטיחו לנו, נזכה לטעום מהריבות ומהליקרים של עמליה ונציע אותם למכירה.

Comments